Bukmacher Fortuna

  • Bukmacher Fortuna to jeden z najstarszych bukmacherów działających legalnie w Polsce
  • Fortuna to legalny bukmacher, który zezwolenie o numerze SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565 otrzymał w styczniu 2012 r., a następnie po 6 latach zostało ono odnowione
  • Kod promocyjny Fortuna: MAKSYMALNYBONUS

Fortuna zakłady bukmacherskie należy do czołówki polskiego rynku bukmacherskiego. Firma ta jest wręcz liderem, gdyż dane pokazują, iż nawet co trzeci czy czwarty klient na rynku wybiera właśnie ofertę Fortuny. Wszystko to sprawia, że z każdym rokiem bukmacher Fortuna staje się bardziej rozpoznawalny. Postanowiliśmy zatem bliżej przyjrzeć się ofercie i opiniom o tej marce.

 

Kim jest bukmacher Fortuna?

Fortuna należy do jednych z najstarszych firm bukmacherskich na polskim rynku. Powstała w 1996 roku i przez pierwsze lata swej działalności funkcjonowała pod nazwą Profesjonał. Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie należy do Fortuna Entertainment Group, która działa nie tylko w Polsce, lecz także i w Czechach, Chorwacji, Rumunii czy na Słowacji. Od 2009 roku Fortuna proponuje swym klientom zawieranie zakładów drogą internetową. Niezbędną licencję Ministerstwa Finansów uzyskała już w styczniu 2012 roku. Przyznana licencja o numerze SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565 była pierwszą wydaną przez MF dla bukmachera w Polsce. Przygotowana przez bukmachera Fortuna oferta nie ogranicza się tylko do sieci. Na początku 2019 roku firma ta mogła się pochwalić blisko 600 punktami stacjonarnymi, kiedy jeszcze 20 lat temu ich łączna liczba była aż dziesięciokrotnie niższa. Bukmacher Fortuna inwestuje również w polski sport. W 2014 roku firma ta została sponsorem wielokrotnego Mistrza Polski, Legii Warszawa. Przy okazji współpracuje bądź współpracowała z takimi klubami jak: GKS Katowice, Raków Częstochowa, Wigry Suwałki, TS Podbeskidzie, AGO Esports czy też Polską Reprezentacją w Skokach Narciarskich. W 2018 roku Fortuna została również sponsorem tytularnym 1 Ligi piłki nożnej.

 

Sfera wizualna

fortuna online

Bukmacher Fortuna od samego początku niezwykle dba o jakość i przejrzystość swej strony internetowej efortuna.pl. Pod względem designu, funkcjonalności może bez trudu konkurować z witrynami największych gigantów na europejskim rynku. Dominują tutaj kolory: żółty i czarny, czyli charakterystyczne barwy marki Fortuna. Dzięki temu strona jest bardzo czytelna. Główna strona internetowa podzielona jest na 5 istotnych działów: Zakłady bukmacherskie, zakłady live, wirtualne sporty, promocje oraz strefę typera. U jej dołu można znaleźć wszelkie niezbędne informacje o ofercie, dostępnych dyscyplinach sportowych, o samej firmie Fortuna czy też podstrony związane z pomocą dla gracza. Fortuna zakłady bukmacherskie mocno na swej stronie reklamuje wszelkie oferty promocyjne, jak i również turnieje, nowe punkty sprzedaży. Sama witryna jest niezwykle przejrzysta, funkcjonalna, jak i również charakteryzuje się szybkością działania, co jest z pewnością sporym plusem dla tego bukmachera.

 

Rejestracja u bukmachera

Rejestracja w Fortunie jest niezwykle prosta. Mogą z niej skorzystać jedynie osoby, które ukończyły 18. rok życia. W formularzu rejestracyjnym należy przede wszystkim podać swe dane personalne: imię i nazwisko, datę urodzenia, pesel, obywatelstwo, dokładny adres, województwo, kod pocztowy. Do tego konieczne jest podanie adresu mailowego, numeru telefonu, pseudonimu, kodu PIN, jak i również oświadczyć, że środki pieniężne wpłacane na konto bukmachera będą pochodziły z legalnego źródła. Jeżeli posiada się kod promocyjny, Fortuna umożliwia jego wpisanie właśnie w czasie rejestracji konta. W formularzu rejestracyjnym warto zaznaczyć, że firma Fortuna bonus powitalny powinna automatycznie przyznać nam na konto. Wstępna weryfikacja konta polega na kliknięciu na poczcie elektronicznej w link aktywacyjny. Od tego momentu użytkownik posiada konto tymczasowe i ma 28 dni na ukończenie rejestracji. Można tego dokonać w jednym z punktów stacjonarnych bądź też online. W przypadku punktów stacjonarnych należy zabrać ze sobą dowód osobisty oraz numer rachunku bankowego. Internetowo konieczne jest przesłanie skanu dowodu osobistego.

 

Bukmacher Fortuna – oferta

Z pewnością przygotowana przez bukmachera Fortuna oferta może przypaść do gustu polskim klientom. Znaleźć tutaj można zarówno popularne w naszym kraju dyscypliny sportowe jak i również te bardziej niszowe. Na co dzień można obstawiać mecze piłki nożnej, tenisa, koszykówki, hokeja, piłki ręcznej, siatkówki, pojedynki bokserskie, MMA, mecze żużlowe. Do tego dochodzą takie dyscypliny jak: badminton, florbal, futbol amerykański i australijski, golf, futsal, lotki, krykiet, piłka plażowa, rajdy samochodowe, rugby, golf, tenis stołowy czy też squash. Nie można oczywiście zapominać o sportach wirtualnych czy też e-sporcie. Zainteresowane osoby mogą przy okazji obstawiać wydarzenia polityczne, w sferze rozrywki czy nawet wytypować, do którego roku człowiek stanie na Marsie! W ofercie bukmachera Fortuna znajdują się również zakłady specjalne, SuperOferta, Hity dnia, kupony ze strefy Ekspert+.

Z oczywistych względów najwięcej w Fortunie znaleźć można piłki nożnej. W swej ofercie Fortuna zakłady bukmacherskie posiada zarówno topowe ligi: Anglia, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Holandia, Belgia, Rosja, Portugalia, jak i również inne rozgrywki europejskie, z obu Ameryk, Azji, Afryki. W wielu przypadkach są to nie tylko główne rozgrywki, lecz także 1. czy 2. liga. Ewidentnym tego przykładem jest rodzimy futbol, gdzie eFortuna zapewnia obstawianie nie tylko Ekstraklasy, lecz także i rozgrywek do 3. ligi! Do tego dochodzą krajowe i europejskie puchary, mecze międzynarodowe.

Na głównej stronie prezentowane są przy tym aktualne bądź najpopularniejsze zdarzenia. Jeśli chciałbyś sprawdzić, jaka jest oferta na dziś, bądź też oferta na jutro, to wystarczy wejść na stronę bukmachera, gdzie w centralnej części prezentowane są najistotniejsze mecze, wydarzenia sportowe.

Porównując proponowane przez bukmachera Fortuna kursy na poszczególne mecze, można dojść do wniosku, że oferta kursowa firmy Fortuna jest jedną z najlepszych na rynku. To właśnie taka oferta kursowa między innymi decyduje o tym, że Fortuna opinie posiada całkiem dobre ze strony swych użytkowników. W szczególności warto zwracać uwagę na kursy dostępne w przypadku Ligi Mistrzów, rodzimej Ekstraklasy, Premier League czy też NBA, NHL.

 

Fortuna – zakłady na żywo

Fortuna zakłady bukmacherskie to nie tylko możliwość obstawiania zakładów przedmeczowych, lecz również w formie live. Specjalnie dla swych użytkowników bukmacher Fortuna stworzył osobną podstronę live.efortuna.pl. Można tutaj od razu zapoznać się ze wszystkimi aktualnie toczonymi spotkaniami, jak i również prezentowane są tu wyniki na żywo. Bez dwóch zdań ogromnym plusem Fortuny jest fakt, iż obok popularnych dyscyplin, także i w opcji na żywo można obstawiać niszowe sporty. Zakładka Live Fortuna podzielona jest na przegląd wszystkich wydarzeń, wybór konkretnego z nich, jak i również kalendarz, gdzie możliwe jest zapoznanie się z rozpiską nadchodzących meczów.

W przypadku spotkań na żywo gracze mają możliwość wglądu do statystyk przedmeczowych jak i w trakcie spotkania za pośrednictwem match trackera. Wiele ze spotkań transmitowanych jest na żywo. W eFortuna TV każdy zalogowany użytkownik może oglądać transmisje między innymi z La Liga, Bundesligi, Serie A, NHL, spotkań tenisowych, jak i wielu innych rozgrywek sportowych na całym świecie. Pod tym względem Fortuna jest liderem na polskim rynku, gdzie można legalnie, za darmo oraz w bardzo dobrej jakości oglądać transmisje ze spotkań piłkarskich czy tenisowych.

 

Wirtualne Sporty

wirtualne sporty w fortunie

Z pewnością sporym atutem w przypadku dodatkowej oferty, jaką przygotowała Fortuna, jest możliwość obstawiania sportów wirtualnych. W zakładce znajdują się takie dyscypliny jak: piłka nożna, wyścigi konne, wyścigi psów, samochody, żużel, tenis. Na ekranie komputera czy urządzenia mobilnego wyświetla się materiał video, który przypomina typowe gry komputerowe wraz z polskim komentarzem. Można zatem śledzić całe wyścigi jak i najważniejsze wydarzenia na piłkarskim boisku czy tenisowym korcie. W tym wypadku oczywiście eFortuna korzysta z zewnętrznego oprogramowania, przez co nie ma żadnego wpływu na to, jakie będą wyniki gier.

 

Fortuna Mobile

Fortuna zakłady bukmacherskie nie zapomina o miłośnikach rozgrywki mobilnej. Dzięki temu bukmacher Fortuna dostępny jest zarówno w przeglądarkach mobilnych pod adresem gm.efortuna.pl, jak i również w postaci specjalnej aplikacji Fortuna Mobile. Taka aplikacja możliwa jest do ściągnięcia i zainstalowania na smartfony oraz tablety z systemem iOS, Android, Windows Phone. Także i tutaj na graczy czekają szczegółowe statystyki, wyniki na żywo, śledzenie akcji w match trackerze. Sporym atutem jest z pewnością fakt, iż aplikacja generuje powiadomienia push, przez co poszczególne wyniki spotkań czy rozliczenia kuponów zostaną nam od razu podesłane. Fortuna umożliwia przy tym doładowanie konta bezpośrednio w aplikacji, postawienie zakładu zaledwie dwoma kliknięciami. Także i na urządzeniach mobilnych czekają tysiące transmisji na żywo. Aplikacja Fortuny funkcjonuje bez zarzutu, jest prosta w obsłudze, funkcjonalna, jak i błyskawiczna w działaniu.

 

Fortuna – godziny otwarcia punktów stacjonarnych

Jak już wspomnieliśmy na początku, Fortuna w całej Polsce posiada obecnie także i punkty stacjonarne, których łączna liczba wynosi blisko 600. Na stronie internetowej znajduje się specjalna wyszukiwarka połączona z mapą, dzięki której można odnaleźć najbliższy salon Fortuny. Korzystając ze specjalnej wyszukiwarki punktów, możesz również sprawdzić, jakie obowiązują w salonach Fortuna godziny otwarcia. Bardzo istotne jest to, że bukmacher Fortuna godziny otwarcia salonów dostosował do każdego klienta. Punkty stacjonarne otwarte są zazwyczaj w następujących przedziałach czasowych: poniedziałek 10:00 – 17:30, wtorek, środa, czwartek 9:30 – 18:30, piątek 9:00 – 19:00, sobota 8:30 – 17:30, niedziela 8:30 – 17:00. Dzięki temu można obstawiać mecze zarówno przed jak i po pracy. Bardzo ważne jest to, że jeśli posiadasz kod promocyjny, Fortuna umożliwia jego realizację także i w punktach stacjonarnych.

 

Fortuna – bonus dla każdego gracza

bonusy w fortunie

Fortuna zakłady bukmacherskie stanowi miejsce, w jakim na graczy czekają liczne promocje i bonusy. Przede wszystkim ciekawy ze strony bukmachera Fortuna bonus wiąże się z ofertą powitalną. Za rejestrację konta oraz pierwszy depozyt można zgarnąć nie tylko pierwszy zakład bez ryzyka, lecz również dodatkową gotówkę na start czy też bonus od depozytu. Dostępne w ofercie promocje dzielą się na możliwe do realizacji na stronie jak i w punktach. Bardzo ciekawy jest z pewnością przygotowany przez bukmachera Fortuna: bonus kursowy Happy Hours. Cyklicznie pojawia się on w ofercie i dotyczy specjalnych godzin, w których obstawianie wybranych meczów czy ligi wiąże się ze zwiększeniem wygranej nawet o kilkanaście procent. Przygotowana przez bukmachera Fortuna oferta promocyjna związana jest także z partnerami internetowymi, którzy proponują własne kody bonusowe. Jeśli w specjalnym oknie lub podczas rejestracji wpiszemy taki kod promocyjny, Fortuna automatycznie przyzna nam większe środki na grę. Warto zatem sprawdzić, gdzie oprócz samego bukmachera Fortuna, bonus dla nowych bądź stałych graczy jest możliwy do zdobycia.

Firma Fortuna zakłady bukmacherskie nagradza także lojalnych graczy, jak i tych, którzy polecają nowych użytkowników. Za każdą osobę, która z polecenia zarejestruje się u bukmachera Fortuna, można otrzymać nawet do 100 złotych. Bardzo atrakcyjny wydaje się także Fortuna Klub Plus. Dzięki niemu można zbierać punkty za każdy postawiony kupon, a następnie wymieniać je między innymi na darmowe zakłady, bonusy dostępne w katalogu czy też bonusy kursowe. Otrzymany przez nas kod promocyjny Fortuna automatycznie przypisze do konta.

 

Bukmacher Fortuna – płatności

Każdy użytkownik Fortuny po zalogowaniu się na swe iKonto może dokonać płatności online. W przypadku wpłat na konto można przede wszystkim skorzystać z opcji bezpośredniego przelewu bankowego. Fortuna zakłady bukmacherskie współpracuje z takimi bankami jak: Alior Bank, BGŻ, BNP Paribas Fortis, BOŚ, Credit Agricole, Deutsche Bank, Eurobank, Getin Bank, ING, Inteligo, mBank      , Millennium, Multibank, Raiffeisen czy WBK. W zależności od polityki danego banku wpłaty mogą być realizowane natychmiastowo, bądź też w godzinach pracy banku. W przypadku niektórych banków niestety niemożliwe jest księgowanie wieczorne czy też w czasie świąt i weekendów. Dlatego też dobrze jest pomyśleć nad alternatywą. Tutaj na użytkowników Fortuny czeka opcja skorzystania z kart płatniczych Visa, MasterCard, portfela elektronicznego Skrill, MasterPass, Blik-a, TPay czy PayU. Minimalna kwota wpłaty wynosi zaledwie 1 zł i w większości przypadków realizowana jest błyskawicznie. Bukmacher Fortuna online nie pobiera przy tym żadnych prowizji ze strony gracza. To jednak nie wszystko, gdyż punkty stacjonarne umożliwiają również zasilenie konta. Wystarczy jedynie w okienku złożyć depozyt gotówkowy bądź też dokonać wpłaty kartą płatniczą.

W przypadku wypłat możliwe są one wyłącznie za pośrednictwem przelewu bankowego, na konto podane przez użytkownika podczas rejestracji. Wszystkie wypłaty realizowane są w dni robocze o godzinie 12:00. Bardzo dogodnym rozwiązaniem jest fakt, iż eFortuna pozwala na bezpłatną wypłatę dowolnej wygranej kwoty, nawet 0,01zł.

Całkiem spory wybór metod wpłat to z pewnością duży plus dla Fortuny. Niestety dostępne w sieci  o bukmacherze Fortuna opinie ze strony klientów, potwierdzają jedynie fakt, iż wypłata na konto bankowe, to jednak zbyt mało jak na dzisiejsze warunki.

 

Obsługa klienta u bukmachera

Z pewnością ważne dla wielu osób jest to, jak bukmacher Fortuna podchodzi do kwestii obsługi klienta. Zdarza się przecież, że potrzebujemy pomocy przy rozwiązaniu problemu technicznego, chcemy dowiedzieć się czegoś o promocjach, bonusach. Jak zatem wypada na tym polu firma Fortuna zakłady bukmacherskie? Otóż całkiem dobrze. Najbardziej polecane jest korzystanie z Live czatu. Czas oczekiwania na konsultanta jest zazwyczaj krótki, po czym można w bezpośredniej rozmowie uzyskać niezbędną pomoc. Z Fortuną Online można również nawiązać kontakt za pomocą formularza. Wystarczy jedynie wpisać w nim imię i nazwisko, pseudonim, adres mailowy, jak i numer klienta. Konieczny jest także wybór tematu rozmowy oraz wpisanie treści wiadomości. Bukmacher Fortuna także i na tym polu spisuje się bardzo dobrze, gdyż czas odpowiedzi na pytanie wynosi zaledwie kilka, kilkanaście minut. Fortuna zakłady bukmacherskie to również rozbudowany dział FAQ, gdzie można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jest on podzielony na takie kategorie jak: zakłady, bonusy, obstawianie, sporty wirtualne, aplikację mobilną oraz obstawianie na żywo. Pomocy jak i informacji o ofercie można szukać także na oficjalnym profilu Fortuna na portalu społecznościowym Facebook. Jedynym minusem może być tu brak kontaktu telefonicznego.

 

Podsumowanie

Bukmacher Fortuna bez wątpienia należy do czołówki polskiego rynku bukmacherskiego, samemu często wyznaczając trendy. Firma ta ceniona jest przede wszystkim za bogatą ofertę zakładów przedmeczowych jak i na żywo. Przygotowana przez bukmachera Fortuna oferta obejmuje mniej lub bardziej popularne dyscypliny sportowe, sporty wirtualne, e-sport. Fortuna zakłady bukmacherskie to również warte uwagi promocje i bonusy, sprawna obsługa klienta, korzystne metody płatności, dobrze oceniana aplikacja mobilna. Ogromnym plusem są także punkty stacjonarne, w których to można dokonywać wpłaty na konto, realizować kody promocyjne. Wszystko to sprawia, że obecne na forach czy stronach internetowych na temat bukmachera Fortuna opinie, w przeważającej większości są pozytywne.

Rejestracja w Fortunie